Enflasyonla Topyekün Mücadele

Enflasyonla Topyekün Mücadele

Ülkemizin 2019-2021 yılları arasını kapsayan, ekonomide iş planının yer aldığı Yeni Ekonomi Programı’nda, temel politikaların kurgulandığı alanların başında enflasyon ile Mücadele gelmektedir.

Son dönemde kurda meydana gelen spekülatif artışlar sonucu fiyatlarda yaşanan yukarı yönlü gidiş, yüksek enflasyona sebep olmuştur.

Gelinen durum, sadece kamu kurumları ya da bakanlıkların mücadelesinin ötesinde, hep birlikte millet olarak Enflasyonla Topyekun Mücadele ihtiyacını doğurmuştur.

Enflasyonla mücadelede kamu öncülüğünde başlatılan program, özel sektörün gönüllülük esasına dayalı desteğini hedeflemektedir.

Bu kapsamda, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na katkı sağlamak isteyen tüm firmalardan beklenti, ürün ve hizmetlerde yıl sonuna kadar yüzde 10 asgari indirim taahhüdü vermeleridir.

Tüm sektörlerdeki firma ve markaların desteklerinin yanı sıra, bankalar ve kamu da iki önemli uygulama ile sürece katkı sağlayacaktır.

1 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olmak üzere bankalar, yüksek faizle kullandırılmış olan kredilerin faiz oranlarında yüzde 10 indirim uygulayacaktır.

Diğer bir katkı da, 2018’in son üç ayında bekleyen KDV iadelerinin ödenme sürecinin hızlandırılması olacaktır. 2019 yılı başlarından itibaren, iade başvuru tarihini takiben 10 iş günü içinde iade talebinin %50’si, incelemenin bitmesini beklemeden mükellefe ödenecek.

Bu bağlamda mücadeleye destek veren tüm firmaların, indirimleri web sayfamızdan yayınlanacaktır.
e posta adresi: indirimbultenim@gmail.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM